Co nowego?

Czas ferii jak wiadomo powinien być czasem wolnym, przeznaczonym na odpoczynek, ale jak wiadomo takich durnych pomysłów nigdy się nie realizuje, więc i ja tego nie zrobiłem.
Początek ferii zaczął się paradoksem, otóż trzeba było przygotować prezentację na historię (oczywiście nic za darmo :) ). Na szczęście cel udało się zrealizować szybko, choć przy 38 stopniach gorączki było to nie lada wyczynem, ponieważ przygotowywałem ją wraz z kilkoma kolegami.
Następnym punktem programu ferii było drugie podejście do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, które zakończyło się wynikiem pozytywnym. Wszystkich z Myszkowa i okolic proszę uprzejmie informuje, że od lutego należy się bardziej rozglądać na drodze :D.
Koniec ferii to wypad do Białki Tatrzańskiej na narty, pogoda była dobra (idealna to -6 C), zabawa przednia, polecam.

Oczywiście czas ferii nie zleciał mi tylko na tym, co wymieniłem wyżej. Już przed feriami zacząłem się interesować shaderami. Zainwestowałem w książkę “Język Cg”, ale stwierdziłem jednak, że potrzebuję nie tylko wiedzy o samych shaderach, ale również o sposobie ich implementacji, dlatego postanowiłem przeczytać cały dział Programming Guide z pomocy DXSDK. Zadanie długie, ale myślę, że się opłaci.

Oto pierwszy przykład użycia przeze mnie efektów DirectX (na podstawie sampla BasicHLSL).

Pobierz

Leave a comment